A recepteknél szereplő életkori megjelőlés a javasolt legkorábbi adhatóságot jelenti. Mindig betöltött hónappal számoljunk!
Mindig vegyük figyelembe babánk adottságait!

Tiszta víz

Milyen a tiszta víz?
Mindenki emlékszik rá kémia óráról? H2O!
Ezt másnéven desztilált víznek is mondják. Íztelen. Viszont minden károsanyagtól mentes. Nem keményvíz (ásványi anyagokban gazdag) , ami feleslegesen terheli a vesét, s felelős a rendeteg epe- és vesekő kialakulásában is, illetve az erek falait is tönkre teszi.
Hogy miért? Mert a vízben oldott ásványi anyagok a növényekben találtakkal ellentétben szervetlenek, nem élőek. Bizony nem mindegy!
Ezért nem hatékony a legtöbb táplálék-kiegészítő.
Jó tudni, hogy 500mg/l mennyiség fölötti ásványianyag-tartalom már veszélyes, sőt mérgező. A csapi víz, de sok ásványvíz is felette van.
S mi minden van még akár a csapi vízben , akár a kutak vizében, de ne lepődjünk meg, sok palackozott vízben is?
Időzített bomba.
Hála a központi csatornák élővízbe engedésének (sőt a tisztított víz bekeverésének) minden anyag ami a lefolyón háztartásunkból és ipari üzemeinkből eltávozik, s amit a mezőgazdasági méregkeverők is tetéznek, szóval higítva minden ott van, s mi "újrahasznosítjuk" amíg még élünk. Gondoljunk arra, amikor divatos vagy egyéb gyógyszereket fogyasztunk, főleg ha számolatlanul tesszük, az vizeletünkben gyógyszermaradványként jelentkezik, s bizony akkor is visszakapjuk a csapvízben, ha nem kérünk belőle, s gyermekeink is hozzájutnak így a nagymama altatójához, húgunk fogamzásgátlójához, a nagypapa vízhajtójához, s nagybátyánk szívgyógyszeréhez, pedig nem is kutatnak a családi patikában. De ugyanígy élvezhetjük a gyomírtók és rovarölők, illetve egyéb mezőgazdaségi vegyszerek maradékát.

Olvastam például, hogy egy "üdítőben", talán a legnépszerűbben 4 nagyon veszélyes mezőgazdaségi vegyszerek maradékát találták, köztük a hírhedt DDT-t. Ne lepődjünk meg, ha még forgalomban van!

Biztosak lehetünk benne, hogy ezek az anyagok nemcsak a csapból folynak, nemcsak a palackokba vannak zárva, hanem minden élelmiszeripari termékben jelen vannak, melyben ivóvíz szerepel az összetételében.

Persze számos baktérium és vírus is van vizünkben, amit a klórozás csak részben öl ki. A főzés általában igen, de számos anyag forralás után is ottmarad. Egy része vízkőként jelentkezik, de csak a desztilálásal szőrhetők ki nyomtalanul.
A kapható vízszűrők, ha nem desztiláláson alapulnak, nem elég hatékonyak.

A jóízű víz sem egészséges, csak az íztelen (pontosabban olyannak érezzük, mint a szánk íze) a jó.

Mit gondoljunk, akkor, amikor azt állítják, hogy a desztilált víz mérgező? Nézzünk furcsán, hogy a H2O, minden élet forrása, mitől jó, ha van benne oldva egy kis valami, s mitől mérgező tiszta. Természetesen a hirtelen nagymennyiségű folyadékbevitel (csapvíz esetén is) okozhatja a vér felhígulását, amivel felborul a vérelektrolit-egyensúly, s halállal végződhet. Ilyenkor a konyhasó (Na+ és Cl- -ionok ) veszteség életveszélyes. Ehhez persze több liter vizet kell elfogyasztani.
(Megtörtént eset, ahol egy asszony 8 l vízet fogadásból egyszerre ivott meg, s bele hallt. )

Egészségünkre!

A jelenleg legegyszerűbben elérhető, szinte tiszta víz, melyet a természet desztilál, az esővíz. Csak forraljuk fel, s igyuk meg!